top of page

Polární road trip Norsko 2023

05.03.2023 - 17.03.2023 (13 dní)
Kapacita - 25 míst (5 obytňáků)
Volných - 17

CENA
23.000,- Kč + 5000,- Kč vratná kauce

Kudy pojedeme?

Snímek obrazovky 2022-01-19 v 11.55.26.png

Co vše zahrnuje cena?
Pronájem karavanu, vratná kauce za pronájem, dálniční poplatky, plyn, toll roads, trajekty, pohonné hmoty, 5 kanistrů AD blue. Všechny finance používám pouze na úhradu nákladů spojených s cestou. Pokud v budgetu peníze zbydou, rozpočítám je mezi všechny účastníky a každému část vrátím. Ceny PHM se poslední dobou docela hýbou, takže není možné vše spočítat úplně přesně do koruny. Koule mám sice dvě, ale ani jedna není křišťálová takže pro jistotu počítejte i s variantou, že se může cokoli změnit.

Vratná kauce
Slouží k pokrytí případných nákladů na opravu vzniklý škod, kdyby se komukoli podařilo cokoli na autech poškodit. Pokud auto vrátíte v pořádku, vrátí se Vám i kompletní částka za kauci.

Jakými auty pojedeme?
Fotky i vybavení aut najdete na webu společnosti MM Karavan www.mmkaravan.cz/catalog/


Proč obytňák?
Cestování letadlem je fajn, ale jste limitovaní časem odletu, příletu a z výšky nic nevidíte. Cesta obytňákem je sice mnohem zdlouhavější, ale za to po cestě uvidíte místa, o kterých se Vám ani nesnilo. Můžete kdykoli zastavit, podívat se na ně, nasát atmosféru, udělat si fotku pro maminku, tatínka nebo babičku s dědou. Spát můžeme u jezera, v horách, u obřích vodopádů, s polární září na obzoru a hlavně budeme mít ZÁŽITKY! A o tom přece cestování je!

Co je v autech za vybavení?
Ve všech autech je spaní pro 5 lidí. Některé mají 5 postelí a některé zase 4 + přistýlku. Dále je uvnitř sprcha, umyvadlo, WC, lednice s mrazákem, plynový sporák s dřezem, sklenice, talíře, hrnce, příbory, vodní nádrž na 100 l, plynové lahve na vytápění interiéru nezávislým topením, ohřev vody a chod lednice.
Zásuvky jsou v každém autě, ale fungují pouze ve chvíli, kdy je auto zaparkované a připojené v kempu na 230V pomocí kabelu. Některé mají i vestavěnou měničku napětí. Baterie v autě nějakou kapacitu má, dobíjí se při jízdě nebo solárními panely, ale není bezedná, takže notebooky nechte raději doma. USB jsou v každém autě taky, ale omezený počet a pro 5 lidí najednou to nevystačí. Takže se domluvte mezi sebou a jednu měničku napětí na auto a prodlužovačku s více zásuvkami si přibalte sebou. 

Chtěli bychom se přidat s vlastní obytkou

Omlouvám se, ale s vlastní obytkou si budete muset udělat vlastní výlet. Omezení počtu vozů není pro nic za nic. Kdyby nás ve finále jelo 10 aut, téměř nikde nezaparkujeme a starat se o tolik lidí by bylo už opravdu nad moje síly.
 
Kudy pojedeme? (viz. videa níže)
Hlavním cílem celého výletu je pozorování polární záře a návštěva těch nejkrásnějších míst (vyhlídka ReinebringenPreikestolen, Lofoty, jedny z největších vodopádů Langfossen, Latefossen světa a další... ), které za tu dobu stihneme. Březen je naprosto ideální, protože tou dobou na severu bývá vidět polární záře snad nejsilněji v roce a navíc nebývá taková oblačnost jako například od prosince do února. 

Vybavení?
Budete potřebovat určitě teplé oblečení. Karavan je sice vyhřívaný i večer, ale když budeme koukat venku na polární záři, bude při tom pravděpodobně pořádná zima. Všem, kdo si nejsou jistí výběrem oblečení, počítejte s tím, že teploty se budou pohybovat nad, ale i pod bodem mrazu, takže si podle toho přibalte co uznáte za vhodné. Těm, kteří neví jak se vrství oblečení doporučuji přečíst tento článek. Mohlo by Vám to hodně pomoci. Na spaní si určitě vemte spacák. 

Jídlo
Zájemcům kamarád, který je kuchař s vlastní restaurací nachystá jídla, která připraví do vakuovaných sáčků tak, aby nám vydržela celou cestu. Je to mnohem lepší varianta než běžná cestovní jídla a pro zájemce samozřejmě bude k dispozici jídelní lístek i s cenami. Kdo si bude chtít zařídit jídlo po vlastní ose klidně může, ale po zkušenostech z minulého roku rozhodně doporučuji tuto variantu! Jídla jsou v topu a za pár korun. 

Můžu si vzít psa?
Je mi líto, ale psy dovolené nemáme, takže budete muset zajistit hlídání.

Whatsapp
Před cestou pro Vás vytvořím skupinu na WhatsAppu, která bude sloužit pro komunikaci mezi všemi účastníky výpravy. Můžete si v ní navzájem posílat různé tipy na cesty, ale také Vám do ní budu před cestou posílat důležité informace.


Co na to Covid?
Hranice jsou plně otevřeny, takže nepotřebujete vůbec nic. Oficiální vládní nařízení ohledně cestování do Norska najdete tady.

Alkohol a drogy
Alkohol si pijte jak chcete, to mi je jedno, ale jestli zjistím, že mi na výlety někdo tahá drogy počínaje marihuanou, dostane flákanec, sbalí si věci a jede na vlastní náklady vlakem domů. Samozřejmě na další výlety už v budoucnu nepojede.

Podmínky výletu a pronájmu obytňáků
Před odjezdem s Vámi všemi nejprve podepíšu smlouvu, do které můžete nahlédnout tady. Pokud se na termín přihlásíte, zaplatíte a pak to zrušíte, sháníte za sebe náhradu, jinak peníze nevracím. Chápu, že e občas může komukoli cokoli přihodit, ale my za to nemůžeme a nebudu celé skupině zvedat cenu jen proto, že jeden z Vás z nějakého důvodu nemůže. Auta jsou zaplacené stejně jako trajekty a mnoho dalších položek a nikdo to za Vás platit ze svého nebude. Samozřejmě Vám s tím mohu pomoct na svém Instagramu formou příspěvku na stories a taky napíšu zprávu na Whatsapp. Vynasnažím se Vám pomoct, ale očekávám, že když už mi přiděláte starost navíc, budete féroví a přiložíte ruku k dílu taky. Být Vámi nespoléhám jen na mé sociální sítě. Prozatím to vždy vyšlo a termíny se naplnily, ale pokud to jednou nevyjde,... 

PDF VERZE SMLOUVY


 

bottom of page