top of page

Rakousko - Hallstatt
Termín 19 - 22 května 2022
Cena 4700,- Kč/Os.

Počet volných míst - 1

Odjezd z Prahy
Čtvrtek 09:00 hod. parkoviště Praha Hlavní nádraží viz mapka dole

Odjezd z Ostravy
Čtvrtek 09:00 hod. ul. Peterkova, Ostrava (dlouhé veřejné parkoviště
rovnoběžné s vlakovou tratí) viz mapka dole

Program

Čtvrtek
09:00 - odjezd z Prahy a Ostravy
15:00 - příjezd na ubytování a ubytování
16:00 - procházka po městě Hallstatt

Pátek
Výstup na Plassen

Sobota
Výstup na Hoher Sarstein

Neděle
10:00 - Check-Out
11:00 - ZIP line - 27,- Euro/Os.

P.S.: Kdyby se Vám jakákoli část programu nelíbila a chtěli byste jít třeba náročnější nebo naopak jednodušší trasu, volba je pouze na Vás. Buď se můžete držet programu nebo si vše přizpůsobte sami sobě tak, ať odjíždíte domů šťastní a nabití energií.

Snímek obrazovky 2022-04-14 v 23.28.50.png
Hoher Sarstein
Snímek obrazovky 2022-04-16 v 15.30.25.png

Kousek od nás se nachází největší ZIP line v celé Evropě a pokud máte rádi adrenalin, rozhodně bych to nevynechal! Podrobnější info i cenu za osobu najdete na webu www.zipline.at.

Doprava na místo odjezdu
Tu si řešíte každý individuálně sám. Hromadné svozy nebo sdílené jízdy z krajů ČR na místo odjezdu neřeším, to už je jen na Vás. Jediné co pro Vás v tomto ohledu udělám je to, že před cestou vytvořím skupinu na Whatsappu, kde se můžete společně domlouvat na případných spolujízdách z různých koutů ČR.

Parkování v Praze
Parkoviště, na kterém máme sraz je placené, ale na chvíli než se všichni naskládáme do aut nás tam nechají. Ti z Vás, kteří po dohodě semnou berou vlastní auto přijeďte autem přímo na místo srazu. Ostatním doporučuji si najít parkovací místo ještě před odjezdem ať to neřešíte na poslední chvíli a nezdržujete ostatní. 

Doprava z místa odjezdu do cílové destinace a řidiči
Pojedeme osobními auty, přičemž v každém autě pojede 5 lidí. Kdo s kým pojede se dozvíte na místě setkání a pokud chcete jet s někým konkrétním, řekněte mi to předem ať si to poznačím. Ti z Vás, kteří po dohodě semnou berou vlastní auto, dostanou po skončení výletu 4000,- Kč jako náklady na PHM a dálniční známku. Všichni řidiči vyráží z místa odjezdu v uvedený čas (v případě, že se Vás poskládá 5 do auta, dáte mi to vědět a můžete jet přímo na místo ubytování). Pokud by Vám čas odjezdu nevyhovoval, můžete jet klidně po vlastní ose, ale počítejte prosím s tím, že cena zůstane stejná a budete si muset připočíst náklady na vlastní cestu. 

Mapy, trasy a aplikace záchranka
Všichni! Opakuji VŠICHNI! Si stáhněte aplikaci Záchranka a taky aplikaci Mapy.cz. Záchranka slouží k přivolání pomoci, kdyby se Vám cokoli stalo a funguje i na Slovensku, Maďarsku, Rakousku atd. V aplikaci Mapy.cz si stáhněte offline mapy cílové destinace, protože pokud se náhodou odtrhnete od party a sejdete z cesty, budete vděční za to, že máte alespoň tuto mapu a neztratíte se. Mapové podklady k vybraným okruhům najdete v odkazech nahoře. Mělo by Vám to načíst konkrétní trasy a pokud jste vybavení hodinkami od Garminu apod. můžete si přes odkaz stáhnout trasy i do hodinek. 

Cena zahrnuje
Zpáteční cestu z Prahy do cílové destinace a ubytování na 3 noci se snídaní.

Ubytování
Bydlet budeme v apartmánech Seerose Obertraun viz odkaz. Máme celkem 30 postelí a všechny už jsou obsazené, takže zbytek bude muset vzít karimatku a spacák a lehnout si na zem. Kdyby se náhodou nějaký další apartmán před našim příjezdem uvolnil, dám Vám vědět ať případně netaháte spacák a karimatku zbytečně.

Jídlo
V ceně máme snídani a zbytek jídla si musíte už vyřešit sami. V apartmánech by měla být kuchyně, ale nikdy jsem tam fyzicky zatím nebyl, takže netuším jak moc je to reálně vybavené. Podrobné info o vybavenosti najdete na webu výše.

Vybavení
Koncem května už bude počasí pravděpodobně na tričko a kraťasy, takže nic extra třeba nebude. Před odjezdem se podívejte na předpověď a podle toho si nabalte oblečení.

Covid
Pro vstup na území Rakouska budete potřebovat antigenní test ne starší než 24 hodin, PCR test ne starší než 72 hodin, doklad o očkování (platnost 270 dnů) nebo doklad o prodělání covidu ne starší než 180 dnů viz https://www.mzv.cz/vienna/cz/koronavirus/covid.html


Zrušení termínu
Pokud se z jakéhokoli důvodu výlet neuskuteční, veškeré finance okamžitě vracím na účet, ze kterého mi přišly, ale prozatím nikdy žádný z výletu zrušený nebyl. Pokud se na termín přihlásíte, zaplatíte a pak to zrušíte, sháníte za sebe náhradu, jinak peníze nevracím. Chápu, že se občas může komukoli cokoli přihodit, ale my za to nemůžeme a nebudu celé skupině zvedat cenu jen proto, že jeden z Vás z nějakého důvodu nemůže a zároveň za nikoho nebudu nic platit ze svého.

Vrácení přeplatků
Na každý výlet máme vždy společný budget, který občas stačí, jindy zase může být nedostatečný. Jezdí Vás semnou hodně, z různých koutů republiky a ne vždy je reálné pro všechny zařídit totožnou cenu. Např. pojedete-li z Prahy nebo Ostravy do Rakouska, je asi jasné, že pokud je to z Prahy o 200 km blíž, cena bude nižší než při cestě z Ostravy a naopak. Pokud v budgetu po skončení výletu zbydou jakékoli peníze, rozdělím je rovným dílem a pošlu Vám přeplatky zpět na účet.


Alkohol a drogy
Alkohol si pijte jak chcete, to mi je jedno, ale jestli zjistím, že mi na výlety někdo tahá drogy počínaje marihuanou, dostane flákanec, sbalí si věci a jede na vlastní náklady vlakem domů. Samozřejmě na další výlety už v budoucnu nepojede.

bottom of page