top of page

Polarni zare v Norsku

Norsko

Cena zahrnuje

  • Pronájem obytňáku

  • Dálniční poplatky

  • Toll roads

  • Trajekty

  • Pohonné hmoty

  • AD blue

  • Vratná kauce 


Vratná kauce
Slouží k pokrytí případných nákladů na opravu vzniklý škod, kdyby se komukoli podařilo cokoli na autech poškodit. Pokud auto vrátíte v pořádku, vrátí se Vám i kompletní částka za kauci.


P.S.: V den odjezdu každé osádce auta odešlu na účet všechny zbylé peníze z budgetu, se kterými si budete pak v průběhu cesty sami platit za tankování, parkování atd. Minule to našemu autu stačilo na celou cestu a ještě nám v rozpočtu zbylo přes 2500,- Kč :-)

Termín:.........................
Počet dní:......................
Počet dní dovolené:........
Kapacita:.......................
Počet volných míst:........
Doprava:........................
Ubytování:.....................
Náročnost:.....................
02.03.2024 - 14.03.2024
13
9
30 lidí
2
Obytný vůz
Obytný vůz
Lehká
Cena:
22.000 + 5000 vratná kauce

Itinerář

Proč obytňák?
Protože jedeme LOW COST nemáme prachy na drahé hotely, čtyřchodové snídaně, obědy ani večeře a máme rádi DOBRODRUŽSTVÍ. Protože ty nejlepší zážitky začínají přesně v místech, kde končí Vaše komfortní zóna!  

 
Kudy pojedeme? 

Odkaz na trasu

Videa a fotky z minulých výletů

Hlavním cílem celého výletu je pozorování polární záře a návštěva těch nejkrásnějších míst (vyhlídka Reinebringen, Preikestolen, Lofoty, jedny z největších vodopádů Langfossen, Latefossen světa a další... ) které v zimě Norsko nabízí. Březen je naprosto ideální, protože tou dobou na severu bývá vidět polární záře snad nejsilněji v roce a navíc nebývá taková oblačnost jako například od prosince do února.


Jak náročé jsou výšlapy? 

Jestli dokážete v ČR vylézt například Praděd, Lysou Horu nebo sněžku, tak všechny výšlapy v Norsku zvládnete s jedním prstem v nose a druhým v zadku. Nejsou náročné a ty vyhlídky z nich za to opravdu stojí i kdybychom se měli po kolena ve sněhu brodit! 


Existuje věkové nebo jiné omezení?

NE. Je úplně jedno jestli je ti 10 nebo 70, jestli jsi na holky, kluky nebo to ještě nevíš nebo máš takovou a makovou barvu pleti nebo přízvuk. Pokud chceš na výlet jet s námi, znamená to, že jsi na stejné vlně jako my a o ničem jiném to není. Mezi lidmi rozdíly neděláme, protože jsme všichni ze stejného těsta.


Vybavení?

Na výšlapy stačí zimní oblečení, hodí se sněhové návleky a taky nesmeky nebo ideálně turistické mačky. Na spaní je dobré mít teplý spacák, protože jedeme za polární kruh obytňákem a když někdo večer zapomene zavřít okno, nevyspíte se.


Můžu si vzít psa?
Je mi líto, ale psy  v pronajatých autech dovolené nemáme, takže budete muset zajistit hlídání.

Jídlo

Jeden z mých přátel v Ostravě vlastní restauraci a na cestu nám vždy vaří jídla ve vakuových sáčcích, která vydrží v lednici po celou dobu výletu. Je to milionkrát lepší než nějaký adventure menu apod, protože to není chemický a chutná to jako jídlo. A kdybyste náhodou po cestě našli sraženého soba nebo losa, tak bereme taky. Za polárním kruhem se maso v zimě nekazí :-D Cena byva 1000-3000 na osobu podle toho kolik jidla si budete

Ubytování

Ve všech autech je spaní pro 5 lidí. Některé mají 5 postelí a některé zase 4 + přistýlku. Dále je uvnitř sprcha, umyvadlo, WC, lednice s mrazákem, plynový sporák s dřezem, sklenice, talíře, hrnce, příbory, vodní nádrž na 100 l, plynové lahve na vytápění interiéru nezávislým topením, ohřev vody a chod lednice.
Zásuvky jsou v každém autě, ale fungují pouze ve chvíli, kdy je auto zaparkované a připojené v kempu na 230V pomocí kabelu. Některé mají i vestavěnou měničku napětí.

Spolujízda

Pokud se chcete přidat s vlastní obytkou, no problém, ale počítejte prosím s tím, že pro Vás budou platit stejné platební a storno podmínky jako pro všechny ostatní. Stanete se součástí výletu a do auta se Vám mohou přidat i další lidé aby se zaplnila místa. Všichni se společně na cestu skládáme a čím více ušetříme na jednotlivých položkách, tím levnější cestu budeme mít. Udělá se průměr ceny, takže pokud nás jedna obytka pro 5 lidí vyjde na 13 dní za 40.000,- Kč a druhá za 10.000,- Kč, bude průměrná cena za jedno auta 25.000,- Kč a ušetříme tím všichni. Budget na cestu je společný, nikoli pro každé auto zvlášť. Bereme pouze auta s kapacitou 4 a cice mist na jizdu i spani.

Storno podmínky

Na akcích se položky jako pronájem aut, ubytování, doprava platí předem. Pokud z jakéhokoli důvodu svou účast na akci zrušíte, jsou dvě možnosti řešení jak dostat peníze zpět:


a) Seženete za sebe náhradníka a bude Vám vrácena plná částka zpět na účet.

b) Pošlu Vám kontakty na ubytování, dopravce, osádku auta a můžete se s nimi domluvit na vrácení alespoň části peněz.


Nejsme cestovka takže pokud zrušíte termín, musíte se s tím poprat sami, protože to nikdo jiný za Vás dělat nebude :-)

Alkohol a drogy

Alkohol si pijte jak chcete, to mi je jedno, ale jestli zjistím, že na výlety někdo tahá drogy počínaje marihuanou, dostane na výběr ze dvou možností:


a) Dostane flákanec, okamžitě si sbalí věci a na vlastní náklady pojede domů.

b) Zavolá se na místo Policie, která dotyčnému vysvětlí jak se aktuálně řeší drogová problematika v dané zemi.

Vrácení přeplatků

Na každý výlet máme vždy společný budget, který občas stačí, jindy zase může být nedostatečný. Jezdí Vás hodně, z různých koutů republiky a ne vždy je reálné pro všechny zařídit totožnou cenu. Např. pojedete-li z Prahy nebo Ostravy do Rakouska, je asi jasné, že pokud je to z Prahy o 200 km blíž, cena bude nižší než při cestě z Ostravy a naopak. Pokud v budgetu po skončení výletu zbydou jakékoli peníze, rozdělím je rovným dílem nebo podle toho odkud jedete a pošlu Vám přeplatky zpět na účet.

bottom of page